Каква професия е ръководителят на кучета

Съдържание:

Видео: Каква професия е ръководителят на кучета

Видео: Имам куче от неделята 2024, Март
Anonim

Водач на кучета е специалист по работа с кучета. Той се занимава с тяхното отглеждане и развъждане. Кинолозите могат да работят в правоприлагащите органи, като подлагат служебните кучета на специално обучение.

Кинологията изучава анатомията и физиологията на кучета от различни породи, методи за отглеждането и отглеждането им. Тази наука възниква в началото на 19 век, откритията в областта на физиологията и генетиката са от голямо значение. Най-голям принос за развитието на кинологията имаха специалисти от Англия и Германия.

Изисквания и отговорности

За да бъдете ръководител на кучета, трябва да сте готови да общувате с кучета през целия си живот. И това е по-трудна работа, отколкото просто ходене с животното два пъти на ден и преподаване на няколко команди. Водачът на кучета трябва да има доста силен характер, защото ще стане авторитет за много кучета. За обслужване в силови агрегати се изисква и добра физическа подготовка.

Ако водачът на кучета се занимава с развъждане и работи в специален клуб, той трябва да знае перфектно характеристиките на породите или породата, с която работи. Също така от ръководителя на кучета се изискват познания по психология на кучетата, анатомия и физиология. Той трябва да може да предоставя първа ветеринарна помощ и да има знания и умения в областта на обучението на кучета.

Психическа стабилност и уравновесеност се изискват от водачите на кучета. Агресивното лечение на кучета е некомпетентно. Той трябва да може да се концентрира и да разпределя вниманието, да няма проблеми с речта, да има находчивост. Обработващите кучета са търпеливи и трудолюбиви специалисти.

Човек, който работи като ръководител на кучета, може да участва в няколко дейности. Той може да проектира условия за отглеждане, хранене и отглеждане на кучета. Може да работи в общества и организации, които се нуждаят от услугите на кучета. Той също така може да охранява добитъка и да помага на ловците. И, разбира се, се ангажирайте с развъждането на нови породи.

Насоки на кинологията

Професията на ръководител на кучета има няколко категории. Експерт - работи на изложба, той е специалист по една или няколко породи. Фитнес инструктор разработва програми за упражнения за кучета. Кинолог-диетолог е диетолог. Помощникът е помощник-треньор, играещ „лошия“. Грумърът се занимава със състоянието и външния вид на козината. Инструкторите обучават кучета.

Манипулатор е манипулатор на кучета, който кара куче на изложба или тренировъчен клас. Задачата е да покажете кучето пред експерта, като подчертаете достойнствата и прикриете недостатъците. Предварително водачът се занимава с животното. Той коригира поведението само когато е необходимо. Кинологът-зоопсихолог организира тренировъчния процес, реализирайки индивидуален подход към всяко куче. Той също така подобрява отношенията между собственика и кучето.