Описание на длъжността за мениджър на акаунти

Съдържание:

Видео: Описание на длъжността за мениджър на акаунти

Видео: ОБЗОР НА АККАУНТ РАЗРАБОТЧИКА FREE FIRE часть 1 2024, Април
Anonim

Мениджърът за обслужване на клиенти е специалист, чиито отговорности за работа включват намиране и обслужване на клиенти, както и рекламни дейности, които изискват индивидуален подход към клиентите. Каква е подробната длъжностна характеристика на този мениджър?

Изисквания за работа

Мениджърът на акаунтите принадлежи към категорията на ръководителите, така че има специални изисквания за тази позиция. Те включват знания за: пазарна икономика, предприемачество и основи на бизнеса, законодателство, регулиращо бизнеса, основи на маркетинга, теория на управлението, бизнес администрация, както и асортимента, класификацията и предназначението на предлаганите продукти.

Управителят на сметки се назначава и освобождава изключително от ръководителя на компанията.

Освен това мениджърът на акаунтите трябва да познава официалния етикет при преговори, основите на психологията и социологията, теорията на междуличностната комуникация, както и да може да установява бизнес контакти и да обработва информация, използвайки съвременни компютърни технологии. Ако мениджърът отсъства поради болест или ваканция, неговите задължения се прехвърлят на лице, специално назначено за тази цел, което получава всички съответни права и отговаря за изпълнението на временните си задължения.

Работни задължения

Мениджърът на акаунти се занимава с анализ на потенциалната клиентска аудитория, нейните нужди, ниво и фокус, както и разработване на методи за търсене, планиране на работа с клиенти и изготвяне на схеми за контакт с тях. Той също така поставя реклами с използване на електронна поща, факсимилни съобщения, участие в презентации, панаири и изложения с цел привличане на клиенти, прави прогноза за надеждността на бизнеса на потенциалните купувачи, организира и провежда предварителни разговори с клиенти, които се интересуват от оферти.

Мениджърът на акаунта трябва да поеме пълната отговорност за планирането на отношенията с всеки потенциален купувач на продукта.

Освен това отговорностите на мениджъра включват разработване на препоръки и консултации относно ефективното използване на установените бизнес отношения, спазване на интересите на клиентите при изпълнение на договорните условия от страна на компанията и приемане на претенции от клиенти с последващия им анализ за разрешаване и поддържане на бизнес връзки. Мениджърът формира клиентска база данни и следи за навременността на направените промени в нея, както и проучва / анализира политиките на конкурентите на фирмата във взаимоотношения с клиенти.